Służąca

Wciągające opowieści z intrygą w tle

Najnowsze książki, jakie prawie każdego dnia pojawiają się na rynku, są nadzieją na to, że człowiek jeszcze przez bardzo długi czas będzie miał co czytać. Nie brakuje pięknych opowiadań o miłości, ale nie brakuje również dramatycznych przygód bohaterów, którzy muszą zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. Nie można również zapomnieć o tym, że mamy do czynienia z porywającymi opowieściami kryminalnymi oraz thrillerami, gdzie każda kartka objawia nam nową tajemnicę, która jest bardzo ciężka do wyjaśnienia. Tak właśnie będzie w powieści “Służąca” Alicji Sinickiej (https://www.taniaksiazka.pl/sluzaca-alicja-sinicka-p-1415419.html).

Niebezpieczeństwo w pobliżu

Julia to młoda, ale bardzo ambitna dziewczyna, która chce mieć w przyszłości własną, prężnie działającą firmę, która będzie świadczyła usługi porządkowe. Na razie sama zajmuje się sprzątaniem domów obcych osób, aby móc wszystkie pieniądze odłożyć na rozruch swojej firmy. Julia ma grono swoich stałych klientów, którzy znają jej fantastyczne usługi. Jeden z nich właśnie sprzedaje dom, co nieco martwi dziewczynę, ponieważ traci jedno źródło dochodów. Na szczęście w jego miejsce pojawia się rodzina Borewskich z dużym domem do sprzątania. Julia od razu zauważa, że Mikołaj Borewski – prawnik po 40stce – ma pasję, która budzi podziw i jednocześnie przeraża. Jest nią wszystko to, co związane ze średniowieczem, a jego małżonka Maria mu w tym wiernie sekunduje, znosząc bardzo często bardzo dziwaczne życzenia swojego męża. Borewscy mają syna Kacpra – pisarza, który nie mieszka z nimi na stałe.

Tajemnice domu

Już na samym wstępie Julia otrzymuje od Borewskich propozycje – ma przeprowadzić się do nich na stałe i zrezygnować z innych klientów. Propozycja nieco niezwykła, aczkolwiek można by ją uznać. Tylko, że Julia stanowczo odmawia. Mikołaj Borewski nie przyjmuje odmowy, dlatego zmusza dziewczynę podstępem do przyjęcia propozycji. Dziewczyna traci przytomność i za nic w świecie nie może już od nich odejść. Służąc w tym domu Julia przekonuje się, że miała poprzedniczkę. Tylko nikt nie chce powiedzieć co stało się z tajemniczą właścicielką dziwnych, jednakowych sukienek, jakie Julia znajduje w staje szafie. I jeszcze ten dziwny napis, że “Joanna tu była, ale nie przeżyła”. Kim ona była? Bohaterka dowiaduje się, że właśnie rozpoczął się największy koszmar jej życia, a ona będzie musiała walczyć o siłę do przetrwania. Musi uważać nie tylko na małżeństwo Borewskich, ale również na Kacpra, który może stać się jej nadzieją na wolność, jak również na jeszcze coś gorszego.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com